флаг Украины
НОВИНИ
2015-02-04 11:39:36

Біля тихоокеанського держави Фіджі в жовтні з'явиться новий державний прапор. Республіка Фіджі до 11 жовтня, коли в країні будуть відзначати 45-річчя незалежності від Великобританії, змінить державний прапор. Проекти на конкурс можна буде подавати протягом найближчих двох місяців, після чого представницьке журі визначить переможця.

Прапор Фіджі

Територією держави є 300 островів у південній частині Тихого океану, більше 100 з яких нежилі, а чисельність населення близько 870 000 чоловік.

Для вибору нового прапора на Фіджі буде проведений загальнонаціональний конкурс. Новий прапор повинен відображати сьогоднішнє місце Фіджі в світі як сучасного і по-справжньому незалежної держави. Нам потрібно прибрати символи з нинішнього прапора, які застаріли і більше недоречні, в тому числі і ті, які прив'язані до нашого минулого - сказав прем'єр тихоокеанського держави.

Глава уряду також нагадав, що лише Австралія, Нова Зеландія і Тувалу з числа колишніх колоній Великобританії досі мають на своїх прапорах зображення британського прапора. У правій частині прапора розміщено гербовий щит. На щиті зображено Георгіївський хрест, а над ним - геральдичний лев, що тримає в лапах плід шоколадного дерева, на щиті розміщено зображення цукрового очерету, зв'язки бананів, кокосової пальми і білого голуба.

У 2011 році на Фіджі почали вводитися в обіг нові монети, на яких портрет королеви Єлизавети II був замінений зображеннями місцевої флори і фауни. Через рік уряд Фіджі оголосило, що викреслює день народження королеви Великобританії з переліку національних свят.

Підняти новий прапор планується 10 жовтня - країна відзначить 45летие незалежності.

04/02/15
Новий прапор повинен відображати сьогоднішнє місце Фіджі в світі сказав прем'єр міністр тихоокеанського держави....
22/10/14
...
28/08/14
...